03 - 12 - 2021 | 10:49

Одним із вагомих чинників, який впливає на належну адаптацію в суспільстві звільнених з місць позбавлення волі осіб, є наявність у них документів, які підтверджують особу, зокрема паспорту громадянина України. 

Саме тому, вирішення питання паспортизації засуджених залишається одним з пріоритетних завдань та ініціатив Міністерства юстиції України та Департаменту з питань виконання кримінальних покарань в напрямку ресоціалізації засуджених.

2 грудня 2021 в форматі круглого столу відбувся важливий міжвідомчий захід на тему: «Паспортизація засуджених та осіб, узятих під варту».

До участі у заході долучилися Міжнародний Комітетом Червоного Хреста України, представники Міністерства юстиції, Державної міграційної служби, Офісу Генерального прокурора, Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Державної судової адміністрації та директор Всеукраїнського благодійного фонду «Деполь Україна». 

Під час круглого столу представниками Міжнародного Комітету Червоного Хреста України та Департаментом було презентовано аналіз стану паспортизації засуджених та осіб, узятих під варту та озвучені основні проблеми в даному напрямку з пропозиціями щодо їх вирішення.

Також, заступником начальника Департаменту Наталією Рибалкою було презентовано основні напрямки діяльності системи ДКВС вцілому, пріоритети та досягнення в роботі з ресоціалізації засуджених за цей рік.

Директор Департаменту з питань громадянства, паспортизації та реєстрації Державної міграційної служби України поінформувала про зміни, які відбулися у зв’язку з прийняттям Постанови КМУ від 01.09.2021 № 1109 «Про внесення змін до порядків, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 4 червня 2014 р. № 289 і від 25 березня 2015 р. № 302». 

Багато важливих та складних питань було обговорено в міжвідомчому контексті. 

За підсумками заходу вирішено консолідувати зусилля для вирішення проблемних питань, а саме напрацювання змін до нормативно-правових актів, методичної та консультативної роботи, навчання персоналу та міжструктурної комунікації, а також поінформованість засуджених про їх право на отримання паспорта громадянина України. 

Довідково:

Станом на 26.11.2021 2445 засуджених не мають паспорта взагалі (не отримували або втратили паспорт, особи без громадянства), що складає 7,6 % від загальної чисельності засуджених.

Завдяки взаємодії адміністрації установ виконання покарань з територіальними підрозділами ДМС оформлено та видано паспорт громадянина України – 2899 засудженим.