25 - 11 - 2021 | 13:16

По кожному з цих напрямів вже зроблені важливі кроки:

✅ За 2020-2021 роки було розроблено цілий ряд законопроєктів. Два основних: № 5359 від 12.04.2021 та № 5360 від 12.04.2021, знаходяться на розгляді у Верховній Раді. Якщо ці законопроєкти будуть прийняті, ми отримаємо нову систему кримінальної юстиції. Зміняться і самі види покарань, і порядок їх відбування. Робимо ставку на ресоцілізаційні процеси у в’язниці та виводимо на перший план такий вид покарання як пробаційний нагляд.
✅ Тим людям, які знаходяться за ґратами, Мін’юст планує забезпечити нормальні умови перебування у в’язницях. На це спрямована реформа в’язничної інфраструктури. Наприклад, кошти від продажу Львівської колонії підуть на будівництво нового СІЗО на околиці Львова.
✅ Важливою новацією стане також розроблена Мін’юстом система мультирежимних зон. Це безпрецедентна практика для України. Вона передбачає, що в одній в’язниці зможе бути кілька режимів.
✅ Мін’юст підготував декілька амбітних проєктів, які спрямовані на ресоціалізацію засуджених та забезпечення нормальних умов перебування за ґратами.
✅ З нового року ми запускаємо проєкт «бодікамер». Наразі затверджуємо протоколи, за якими наші співробітники при спілкуванні із засудженими будуть зобов’язані носити бодікамери. Це дозволить назавжди закрити питання конфліктів ув’язнених і працівників установ.

Більше за посиланням: https://bit.ly/3HQEoQQ