25 - 11 - 2021 | 13:14

Провели онлайн – засідання за участі представників Міністерства у справах ветеранів України, центрів соціально-психологічної реабілітації, персоналу Департаменту з питань виконання кримінальних покарань та практичних працівників установ виконання покарань. Обговорили проєкт «Програми психологічної реабілітації для засуджених ветеранів війни» та формування її практичного змісту.

Заступник Міністра у справах ветеранів України з питань європейської інтеграції Олексій Ілляшенко зазначив важливість проведення комплексу заходів, спрямованих на досягнення позитивних змін психіки та поведінки засуджених ветеранів війни під час відбування покарання.

Заступниця начальника Департаменту Наталія Рибалка відмітила необхідність застосування реабілітаційного підходу в роботі персоналу установ виконання покарань із засудженими ветеранами війни та звернула увагу на те, що метою Програми є сприяння соціальній адаптації ветеранів війни, формування у них важливих життєвих і соціальних навичок, життєвих орієнтирів на дотримання загальноприйнятих норм і правил поведінки, досягнення просоціальних життєвих цілей.

Після проведення роботи над формуванням змісту Програми із залученням ресурсів Міністерства у справах ветеранів України та Міністерства юстиції України з числа експертів, практичних працівників та науковців, які мають досвід роботи з ветеранами війни, буде проведено пілотування Програми в установах виконання покарань та організовано подальше навчання психологів щодо запровадження Програми.