20 - 10 - 2021 | 09:28

19 жовтня 2021 р. у Вінниці відбувся тренінг з розвитку мультидисциплінарних навичок щодо забезпечення охорони здоров’я ув’язнених для працівників установ виконання кримінальних покарань Центрально-Західного міжрегіонального управління. Спільний проєкт «Європейський Союз та Рада Європи працюють разом для підтримки в’язничної реформи в Україні (SPERU)» підтримав створення навчальної програми та проведення тренінгу. Нагадаємо, що 7 жовтня працівники установ виконання покарань у Дніпрі також пройшли таке навчання.

Захід відбувся за участі Вячеслава Руденка, заступника начальника Департаменту з питань виконання кримінальних покарань, та Ольги Деркач, керівниці Спільного проєкту «Європейський Союз та Рада Європи працюють разом для підтримки в’язничної реформи в Україні (SPERU)».

Навчальна програма складається з чотирьох тематичних модулів. Працівників в’язниць навчають визначати та допомагати розв’язувати проблеми ув’язнених, пов’язані з:  1) наркотичною та алкогольною залежностями; 2) захворюваннями ВІЛ/СНІД, ІПСШ; 3) психічним здоров’ям; 4) самогубствами.

Вячеслав Руденко, заступник начальника Департаменту з питань виконання кримінальних покарань, звертаючись до учасників тренінгу, наголосив: «Ви –  перший рубіж у спілкуванні із в’язнем. Ви –  та ланка, яка зустрічає проблеми зі здоров’ям ув’язнених на першій лінії. Ви ті, хто можуть нести зміни, просувати пенітенціарну реформу та втілювати європейські стандарти».

Цільовою аудиторією програми є персонал ДКВС, що не має спеціальних знань в галузі медицини, але постійно підтримує контакти із засудженими та ув’язненими –працівники режимних служб, соціально-виховної служби, оперативні співробітники тощо.

Метою програми є навчити персонал ДКВС застосовувати мультидисциплінарні навички для забезпечення охорони здоров’я ув’язнених, а також розповісти та допомогти практично застосовувати інструменти, щоб розпізнавати проблеми зі здоров’ям ув’язнених та запобігати їм.

Це є серйозною зміною ролі персоналу ДКВС, яка передбачає розширення професійних навичок. Такий тренінг має важливе значення для надання допомоги працівникам УВП у проведенні необхідних змін і у виконанні їхньої нової ролі. Тренінг ґрунтується на міжнародно визнаних наукових психологічних, соціологічних та кримінологічних теоріях і дослідженнях.

Програма тренінгу доповнена тематичними матеріалами для тренерів, презентаціями, посібником, який містить загальні поради щодо підготовки тренінгу, найважливіші питання, які треба розглянути, а також методичні рекомендації та поради щодо його початку й завершення.

Проєкт «Європейський Союз та Рада Європи працюють разом для підтримки в’язничної реформи в Україні» (SPERU) покликаний підвищити рівень застосування методів та інструментів сучасного пенітенціарного менеджменту для досягнення в’язничного режиму, заснованого на реабілітаційних засадах.