Про Управління пенітенціарних інспекцій

Управління пенітенціарних інспекцій є самостійним структурним підрозділом Міністерства юстиції України, утворений з метою організації та забезпечення внутрішнього контролю за станом ефективності діяльності органів та установ Державної кримінально-виконавчої служби України (далі – ДКВС України) та дотриманням вимог чинного законодавства і міжнародних стандартів під час виконання і відбування кримінальних покарань в органах та установах ДКВС України, а також під час тримання в слідчих ізоляторах.

Основні завдання:

  • Участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері виконання кримінальних покарань в органах і установах ДКВС України.
  • Організація та забезпечення внутрішнього контролю за станом ефективності діяльності органів та установ ДКВС України та дотриманням вимог чинного законодавства під час виконання і відбування кримінальних покарань в органах та установах ДКВС України, а також під час тримання в слідчих ізоляторах.
  • Організація та забезпечення здійснення інспекційних перевірок органів і установ ДКВС України щодо ефективності їх діяльності та дотримання вимог чинного законодавства та міжнародних стандартів під час виконання і відбування кримінальних покарань, а також під час тримання у слідчих ізоляторах.
  • Підготовка звітів за результатами здійснених інспекційних перевірок з рекомендаціями щодо усунення виявлених порушень та недоліків.
  • Організація та участь у проведенні службових розслідувань за фактами надзвичайних подій, порушень вимог чинного законодавства під час виконання і відбування кримінальних покарань, а також під час тримання у слідчих ізоляторах.
  • Узагальнення та аналіз остаточних рішень Європейського суду з прав людини (далі – ЄСПЛ), винесених проти України, у сфері ДКВС України. Контроль в межах компетенції за станом усунення порушень, зазначених у рішеннях ЄСПЛ, зокрема під час інспектувань.

Контактна інформація:

Структурний підрозділПосадаПрізвище, імя, по батьковіТелефон та електронна адреса
Управління пенітенціарних інспекційНачальник УправлінняТрохимчук Володимир Миколайович207-36-64
v.trokhymchuk@minjust.gov.ua 
Відділ пенітенціарного інспектуванняЗаступник начальника управління – начальник    відділуСичов Олександр Олександрович481-05-07
o.sychov@minjust.gov.ua 
Головний спеціалістБодарацька Вікторія Анатоліївна461-86-22
v.bodaratska@minjust.gov.ua 
Головний спеціалістТрохимчук Михайло Михайлович207-34-52
m.trokhymchuk@minjust.gov.ua 
Головний спеціаліст______________
Відділ організаційного забезпечення пенітенціарних інспекційНачальник відділуВисовень Сергій  Іванович481-05-65
s.vysoven@minjust.gov.ua 
Головний спеціаліст______________
Головний спеціалістКлітинська Алла Русланівна461-86-22
a.klitynska@minjust.gov.ua 
Провідний спеціалістКуденко Артем Владиславович207-34-52
a.kudenko@minjust.gov.ua